فواید سوزاندن عود

کارشناس گیاهان آپارتمانی گفت: رایحه درمانی عود یکی از بی‌خطرترین، کم‌هزینه ترین، ارزان‌ترین و اثربخش‌ترین متدهای درمانی است. مهدی تجلی‌فر بیان کرد: از دیدگاه گیاه درمانی، عودهای گیاهی علاوه بر ایجاد بوی خوش به علت خواصشان استفاده می‌شوند و همیشه عود و گیاه درمانی با هم همراه بوده‌اند.
وی ادامه داد: بسیاری از گیاهان و علف‌های دارویی به خودی خود بویی ندارند و باید حتما سوزانده شوند. کارشناس گیاهان آپارتمانی عنوان کرد: قدیمی‌ترین منابع مربوط به گیاه درمانی و عود به وداهای هندی باز می‌گردد و بودایی‌ها نیز در طب آیوراودا از عود به‌عنوان وسیله‌ای معجزه‌گر استفاده می‌کنند. وی تصریح کرد: تحقیقات گسترده دانشمندان، پزشکان و بزرگان گیاه شناسی روی عود نشان می‌دهد که روایح مطبوع موجود در عود، فرد را فعال تر و سرزنده‌تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود شده و همچنین باعث ایجاد و ارسال پیام‌های عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنش‌های مثبت می‌شود.

تجلی‌فر اضافه کرد: سوزاندن عود خود به تنهایی یکی از درمان‌های اثربخش برای جلوگیری و رفع استرس، ایجاد آرامش و تمدد اعصاب، رفع خستگی و بسیاری از بیماری‌های دیگر است. وی تصریح کرد: سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژی‌های منفی موجود در محیط می‌شود.

کارشناس گیاهان آپارتمانی عنوان کرد: رایحه درمانی، قدمتی افزون بر۵ هزار سال دارد و رومیان و مصریان از آن به‌عنوان ماده ضد عفونی کننده، ضد باکتری و دارویی برای درمان زخم کمک می‌گرفتند.

ترکیبات معطر طبیعی گل‌ها و گیاهان که درعود یافت می‌شود، از طریق مژک‌های موجود در بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات، تنفس، ضربان قلب، غدد درون ریز و حافظه و یادگیری را بر عهده دارد، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می‌گذارد.

عصاره معطر گیاهان موجود در عود به دلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها، کتون‌ها و استرهاست، نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند که البته هریک از رایحه‌ها خاصیت ویژه‌ای دارند.

وی گفت: برخی گیاهان مثل اطوخودوس که حاوی آلدئیدها هستند اثرات ضد التهابی داشته و آرام بخش و ضد ویروس هستند، برخی دیگر از عصاره‌ها مثل یاسمن، مشک و رز و لیمو باعث هوشیاری و افزایش تمرکز و یادگیری می‌شود.

رایحه درمانی توسط عود یکی از بی‌خطرترین، کم هزینه ترین، ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی است یعنی برای انجام آروماتراپی (رایحه درمانی) در خانه به راحتی می‌توان از سوزاندن عود استفاده کرد و عودهای مختلف با روایح متفاوتی که دارند علاوه بر خوشبو کردن محیط کارهایی خاص خود را نیز انجام می‌دهند.

 

تماس باما

آدرس : تهران ضلع جنوبی میدان انقلاب - کوچه رشتچی - پلاک 14 واحد 8

تلفن همراه : 09109500060

ایمیل : info@haridarshan.ir   |   سایت : www.haridarshan.ir

تمامی حقوق سایت محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه